NEDEN NIKWAX

NIKWAXIN GELİŞİMİ    (EVOLUTION OF NIKWAX)

Hikayemiz nasıl başladı (How it all began)

Nick Brown, Biyografi

1954 yılında doğan Nick Brown, Kent şehrinde büyüdü ve on yaşında YHA (gençlik hostelleri birliği) tarafından babası ile birlikte Peaks bölgesinde trekking ile tanıştırıldı. Nick İskoçya’da her sene doğa yürüyüşü yaptı ve mevcut olan su geçirmez (waterproofing) ürünlerinden duyduğu memnuniyetsizlik, botlarını koruyabilmek için onu kendi çözümünü üretmeye itti. Botlarını su geçirmez yaparken onları inceltmemek ve temel destekleyici özelliklerini kaybettirmemek önemliydi. Nick'in ürettiği vaks (wax) (Nikwax isi buradan gelmektedir) dikkate değer bir başarı öyküsünün başlangıcı oldu.

Nikwax ticari bir ürün olarak ilk kez Kuzey Londra’da bir dairede üretildi. 1977 yılında, 22 yaşındayken, Nick ilk karışımını bir kenara atılmış bir semaver, bir primus tüp, bir sürahi ve mahalle hırdavatçısından aldığı malzemeler ile yaptı. Vaksı daha sonra serigrafisini kendi yaptığı tenekeler içerisine döktü.

Nick ürünlerini doğa sporları pazarına satarken önce ikinci el bir 1000 minibüs kullandı sonrasında ise aldığı Inter Rail bileti ile ürününü Avrupa ile tanıştırdı. Devamında Clerkenwell, Londra’da bir atölyeye taşındı ve daha ne oluyor demeye kalmadan Nick ‘ürünü’ sekiz ülkeye satar hale geldi. Deri botlar için yumuşamayan, su geçirmez bir vaks olan 'ürün' o denli etkiliydi ki, Nikwax markası altında yeni nesil satış sonrası bakım (aftercare) ürünün standartlarını belirledi.

Kendisi de bir yürüyüş ve doğa aşığı olan Nick yaratıcı aklını yürüyüşçülerin kılık kıyafetine yöneltti, ki bunların da tıpkı botlar gibi su geçirmez, rüzgara dayanıklı ve konforlu olması gerekmekteydi. 1980 yılında ‘yeşil düşünce’ başladı; ozon delinmesi ve yarattığı sorunlar hakkında farkındalık arttı. Su geçirmez kıyafetler için yeni, kolay ve ‘temiz’ yöntemler bulmayı kafasına yerleştiren Nick, 1983 yılında tamamı ile yeni bir yaklaşım geliştirdi. Zararlı ve yanıcı çözücülerin yerini su alınca ortaya Nikwax Su Bazlı Serisi çıktı. Nikwax, evde sızdırmazlığı arttırıcı bir dizi su bazlı ürün üreten ilk firma oldu. Ürünler yalnızca zararlı çözücülerin atmosfere salımını önlemekle kalmadı, kolay kullanımı sayesinde kullanıcılara kıyafetlerini çamaşır makinesinde güçlendirme imkânı sağladı. Nikwax ürün serisi büyüyerek birçok faklı kullanım alanını içine aldı; halattan çadıra, suya dayanıklılığını korumak için düzenli bakım gerektiren neredeyse her şeyi.

 

Araştırma ve Geliştirme

Nikwax Laboratuvarında araştırma

Yağmurlu havada yapılan herhangi bir aktivite veya sporun tadına varabilmek, giyilen kıyafetlerin özellikleri ve kişinin günümüzün değişken hava şartlarına verebildiği tepkiye bağlıdır. İşte bu nedenle formüllerimizi hem laboratuvarda hem de sert doğa koşullarında test etmeye odaklanıyoruz. Kumaş kabiliyetleri hakkındaki bilgimizi geliştirerek ve yeni teknolojinin en iyi kullanımına yönelik çözümlerimizi geliştirerek ıslak hava tecrübesini bir tehdit unsuru olmaktan çıkarıyoruz.

Gelişim kararlılığımız

Nikwax Waterproofing olarak sürdürülebilir gelişim ve sorumlu bir firma olmak konusunda karşılaşılan sorunların üstesinden gelmeye kararlıyız. Bütün faaliyetlerimiz içerisindeki ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluklarımızı entegre edip dengeleyerek sürdürülebilirliğe doğru yol alıyoruz. Son zamanlarda gerçekleştirilen ürün geliştirme çalışmaları arasında Kumaş ve Deri ve Nubuk ve Süet dinlendiriciler için Softshell proof, UV Geçirmez, Sprey uygulamalar ve sert su bölgelerinde performansı arttırmak için yeni ürün formülleri bulunmaktadır.

Bu gelişmeler bir stratejik yapı ve kilit çevresel gelişim hedefleri ile desteklenmekte olup bu hedefler firmamıza yön ve net hedefler sağlamaktadır. Nikwax elde ettiği cironun %19’unu Ürün Araştırma ve Geliştirmeye ayırmaktadır.

 

Daha Kolay, Daha Güvenli, Daha Kuru

Nikwax soluyabilir Su Bazlı dinlendiricilerin yaratıcısıdır.

Nikwax Su Bazlı teknolojinin avantajları:

Nikwax kullanımı kolaydır

Uygulaması çok basit. Örneğin, giysi için normal yıkama döngüsünde çamaşır makinesinde kullanın. Su iticiliği aktif hale getirmek için kıyafetlerin kurutma makinesinde kurutulmasına gerek yoktur ve Nikwax ile su geçirmezlik için temiz ve ıslak kıyafetin kurumasını beklemeye gerek yoktur.

 

Nikwax kullanımı güvenlidir

İtici gaz yok, inatçı değil, çevreye duyarlı. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Floro karbon içermez.

 

 

 

 

 

 

 

Nikwax sizi kuru tutar

Su bazlı ürünlerimiz aerosol ürünlerden daha yüksek yoğunlukta su geçirmezlik ajanı içerir… 5 kat fazlasına kadar daha konsantredir. Floro karbon ürünlerin aksine, Nikwax su iticiliğini gerçekleştirmek için ısıya ihtiyaç duymaz, bu nedenle kurutma makinesinde kurutulamayan kıyafetlerde bile kullanılabilir. Teçhizatınızın kullanım ömrünü uzatır ve sizi ıslak havada kuru ve konforlu tutar.

 

Nikwax Nasıl Çalışır  (How Nikwax Works)

Giriş

Nikwax bakımlı malzeme ile teması minimize etmek için su boncuklaşır.

Yağmurun yüzeye çarpması gibi bir güç uygulandığında su damlacıklarının şekli bozulur ancak kumaşın içine girmez.

Su, su itici elyaflar ile temasa direnir ve yüzeye geri döner.

 

Nikwax içerisinde ne vardır ve ne yapar?

Nikwax yaratıcısı Nick Brown uzun yıllar önce Nikwax TX.10i su itici elastomeri geliştirdi ve patentini aldı. EVA bazlı olan TX.10i elastomerde esnek ayakkabı tabanları ile aynı malzeme kullanıldı. Patent içeriğinde, tipik olarak esnek/kırılgan (brittle) olan mineral vaksın moleküler yapısının değiştirilmesi de vardı. Bu durum molekülü güçlendirip onu oldukça elastik ve güçlü kılar. TX.10i polimeri tüm Nikwax ayakkabı ve kumaş bakım ürünlerindeki aktif bileşendir.

Nikwax bakımı kumaş ve deri elyaflarını bir elastik TX.10i su itici molekül ağı ile kaplar. Su itici olmayan her şeye yapışan bu moleküller elyaf aralarında boşluk bırakarak soluk almayı sağlarla. Nikwax bakımı esneyerek kumaş ve deri elyafı ile birlikte hareket edebilir. İşte bu nedenle Nikwax bakımı defalarca yıkama sonrasında sağlam kalırken rekabet ettiği ürünlerin her yıkamadan sonra tekrar uygulanması gerekmektedir.

TX.10i elastomer kumaşlara yırtınma dayanımı da sağlar. Güçlendirilmiş yırtınma dayanımı, kumaşın yağlanarak elyafların birbirleri üzerinde kolayca kaymasının sağlanması ile mümkün olur. Yapılan bakım aynı zamanda elyafları güçlü bir elastik polimer ile kaplayarak elyafların ufak bir miktar esnemesini sonra asıl konumlarına geri dönmelerini sağlar. Bu durum elyaf kesişme noktalarındaki baskıyı azaltarak kumaşa yırtılma dayanımı kazandırır.

2004-5 döneminde Nikwax yeni ve geliştirilmiş bir aktif elastomer tanıttı. Uzun yıllara dayanan araştırmaların bir sonucu olan bu yeni formüller bir şişeden aldığınız dozun miktarını arttırırken daha güçlü bir bakım sağlamakta ve cebinizin dostu olmakta. Florokarbon ürünlerin aksine sızdırmazlık bakımını gerçekleştirmek için kıyafeti ısıtmanıza gerek yok. Bu yeni formüller tüm ürün serilerine uygulanma aşamasındadır, gelecekte Nikwax’dan daha da iyi bir performans bekleyebilirsiniz.

Nikwaxa özgü olan bu teknoloji sizi dışarıda daha kuru tutar.

 

Nikwax – Daha Kolay, Daha Güvenli, Daha Kuru

Bir dizi farklı değer ve öncelik ile yola çıkarak Nikwax’ın mirasından ilham almış olan yeni bir ürün serisi oluşturduk.

Nedir bu iki-aşamalı bakım dedikleri?

Nikwax iki aşamalı bakım süreci, temizleme ve geçirmezlikten oluşur ve kıyafet, ayakkabı ve ekipmanların ilk performanslarını tekrar elde etmeyi sağlar. Ürünlerimizin hangisinin temizlik ve hangisinin geçirmezlik için olduğunu şişelerin kapak renginden anlayabilirsiniz - ‘temiz için yeşil’ ve ‘geçirmez için mor’.

 

Temiz için Yeşil

İster kıyafet, ayakkabı olsun, ister ekipman olsun, Nikwax sürecinin ilk adımı daima temizlik olmalıdır.

Temizlik yaparak su geçirmez ürünlerin üzerindeki su itici tabakayı maskeleyen günlük kirletici ve pislikler giderilir. Tüm su itici işlemlerinde en iyi sonuç, uygulanan yüzeyin temiz olması ile elde edilir.  

Kıyafet ve ekipmanlarınızda kullanacağız sprey ve yıkama ürünleri kumaş içerisinde kalan ve ıslanmaya sebep olan, yani kumaştan itilmeyip elyafların içerisine çekilen her türlü deterjan artığını güvenli bir şekilde çıkarır.  

Süngerli ayakkabı temizleyicisi her tipte ayakkabıdan (günlük, moda veya spor) leke ve kirleri etkin bir şekilde temizler ve mevut su iticiliği kaldırmadan dış görünümü güçlendirir. Tortulaşan kir deri / kumaş elyaflarına sürtünür ve bir süre sonra onları güçsüz kılar. Düzenli yıkama ise oluşan hasarı önler.


Size uygun Nikwax ‘daha sızdırmaz için mor’ ürününü kullanmadan önce daima ‘temiz için yeşil’ ürünümüzü kullanmalısınız.

 


Geçirmez için Mor

 İster kıyafet, ayakkabı olsun, ister ekipman olsun, Nikwax sürecinin ikinci adımı daima su geçirmezlik olmalıdır.

Su geçirmez ürünlerimizden herhangi birisini kullanmanız yağmura karşı dayanıklı, uzun süreli bir etki sağlayarak sizi, ayaklarınızı ve ekipmanlarınızı yağışlı havalarda kuru tutar. 

Nikwax kullanarak soluyabilirlik performansı korunur kıyafetin iç kısmında oluşan nem dışa doğru itilerek birikmesi önlenir ve vücudunuz doğru sıcaklıkta kalır. Bunun yanı sıra Nikwax yağmuru dış yüzeyden iterek sizi her iki yönden de kuru tutar.

Süngerli ve spreyli ayakkabı su geçirmezlik ürünlerimiz günlük ve spor botlarınız ile kullanılabilir ve her tipte deri ve tekstil ürününe su iticilik özelliği katar.

Nikwax kullanarak bir ürünü su geçirmez yaptıktan sonra su geçirmezlik özelliğini korumak için düzenli olarak uygun bir Nikwax temizlik çözümü (kıyafet ve ayakkabı) ile temizlemelisiniz.

 

Kolay su sızdırmazlık testi

Herhangi bir türde su geçirmez kıyafet üzerinde test yapmanın iyi bir yolu, yüzey üzerindeki su boncuklarının damlacık oluşturduğunu gözlemlemektir. Eğer damlacıklar oluşuyorsa, bu durum kıyafetin su geçirmez olduğuna ve suyu ittiğine bir işarettir. Ancak damla oluşmuyor ve ıslaklık tüm yüzeye yayılıyorsa, suyun yüzeyden emildiği koyu renkli kısımlar fark edeceksiniz. Bu durum kıyafetin yeterli performansı göstermediğini ve Nikwax su geçirmezlik bakımına ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Kıyafet

 Nikwax uygulanmış kumaş
Su damlacıkları oluşmuş
Yağmurlu havada siz kuru, sıcak ve konforlu kalırsınız

 

Uygulama yapılmamış kumaş 
Su içeri sızıyor 
Islak havada kıyafetiniz ağırlaşır, siz ise soğuk ve ıslak hissedersiniz 

 

Kıyafet bakımı (garment care)

Nikwax ürünleri, kumaş elyafına yapışan ve soluk alabilir aralıklar bırakan elastik su itici polimer içerir. Elyaf ile birlikte esneyip hareket ederek daha iyi çalışır ve daha uzun ömürlü olur. Nikwax kumaşın görünüşü veya dokunuşunu değiştirmez. Su bazlıdır, çevre dostudur ve yanıcı değildir. Floro karbon içermez. Polar ve outdoor kıyafetler, deri ceketler hatta kendinizi yağmurdan korumak için giydiğiniz her türlü kıyafet için idealdir.

Spesifik ürün bilgisi için Ürün Seçiciyi kullanın.

 

Su Geçirmez/ Soluyabilir Kumaş Bakımı

Su geçirmez/soluyabilir kıyafet ve ekipmanların en dış yüzeyine üretim esnasında uzun ömürlü bir su iticilik (DWR) dokunuşu uygulanır. Bu uygulama ile su damlacık halinde toplanıp kayarak kumaş tarafından emilmesi önlenir. Bu sayede yoğunlaşma en aza iner ve soluyabilirlik artar. DWR kalıcı değildir ve performansı optimize etmek için bakıma ihtiyaç vardır. ÖncelikleNikwax Tech Wash ile düzenli olarak temizlenmesi ve zaman zaman da TX.Direct ile geçirmezliğinin yenilenmesi gerekir.  Gore-Tex®, SympaTex®, Entrant®, Ultrex®, TriplePoint® ve tüm astar ve dış kumaşlar ile güvenle kullanılabilir. 

 

Polar ve Yalıtımlı Kıyafet Bakımı

Sentetik yalıtım elyafları doğal olarak çok az nem emse de, örgü veya dokumanın içerisinde büyük miktarda sıvı tutabilir. Bu durum kıyafetin termal yalıtım özelliklerini büyük oranda azaltır. Doğru temizlik ve Nikwax Polar Proof kullanımı ile yalıtımlı kıyafetlerinizin performansını özellikle ıslak ve nemli ortamlarda arttırabilirsiniz. Daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalın. Nikwax bakımı kıyafetinizin görünüşünü, dokunuşunu veya soluk alabilirliğini etkilemez. PolarTec®, Synchilla®, Chinella®, Thinsulate®, LiteLoft®, Primaloft®, Polarguard/ PolarguardHV® ve Hollofill® üzerinde kullanıma uygundur. 

 

Kuş Tüylü Kıyafetlerin Bakımı

Kuş tüyü muazzam bir doğal elyaf olup en yüksek sıcaklık-ağırlık oranına sahiptir. Sıkıştırılabilir, güçlüdür ve doğru bakım yapılırsa çok uzun ömürlüdür. Kuş tüylü kıyafet kullanımının en büyük mahzuru ıslandığında yalıtım yapamamasıdır. Kuş tüyü kıyafetlerinizin performansını en üst düzeye çıkarmak için: 1) düzenli olarak Down Wash ile temizleyin, 2) Nikwax Down Proof ile bakımını yapın. Makinede yıkarken daima önden yüklemeli makine kullanın, üsten yüklemeli çalkalayıcı makineler kıyafetinize zarar verebilir.  

 

Pamuklu Kıyafet Bakımı

Pamuklu kıyafetler büyük miktarda su emer. Pamuklu kıyafetler çok zayıf yalıtım özelliklerine sahip olduğu için ıslandığında tehlikeli de olabilirler. "Pamuk öldürür" sözü birçok doğa aşığının atasözü haline gelmiştir çünkü bu kişiler ıslak ve soğuk ortamlarda pamuğun hipotermiye yol açacağını bilirler. Nikwax Cotton Proof pamuğa su iticilik kazandırarak onu doğada daha güvenli ve daha kullanılır hale getirir.

 

Ayakkabı bakımı (Footwear care)

Ayak giyimi deriden yapılır çünkü konforludur, destek sağlar, doğal bir su iticidir ve nefes alabilir. Deri ne kadar az su emerse o kadar uzun süre dayanır ve ayaklarınız daha konforlu olur. Deri ıslandığı zaman esner ve zayıflar, ufalır ve kurudukça kırılgan hale gelir. Ayakkabılarınızın uzun yıllar en iyi performansı vermesini sağlamak için size birkaç basit öneride bulunalım.

 

Temizlik

Ayakkabı bakımının ilk adımı düzenli temizliktir. Küçük kir parçacıkları deri elyafının içerisine girerek aşınma ve kopmaya neden olur. Kullanım sonrasında, çamur ve kiri çeşme suyu kullanarak çıkarın. Yağlı kir, aşırı vaks ve sadece su ile çıkmayan inatçı kirler için Nikwax Ayakkabı Temizleme Jeli (Footwear Cleaning Gel) ve naylon fırça kullanın. Ayrıca, her kullanımda botlarınızın astarını sıcak nemli bir bezle silmeyi de ihmal etmeyin. Ter kaynaklı tuz astara hızlıca geçerek deriyi bozar ve kurutup çatlatır.

 

Yeniden sızdırmazlık veya su iticilik kazandırmak

Bu önemlidir, ve sadece ayaklarınızı kuru tutmak için değil, aynı zamanda ayakkabınızı temiz tutmak ve derinin esnekliğini koruyarak sağlamlığını arttırmak için de önemlidir. Ayakkabıyı su ile yıkadıktan sonra uygun Nikwax su geçirmezlik ürününü ayakkabı veya botun tamamına uygulayın, ve tam koruma sağlamak için derinin dikiş noktalarına özel dikkat verin. Gerektikçe veya ağır şartlarda kullanımdan sonra tekrar uygulayın. En iyi sonucu almak için kullanımdan sonra ayakkabıyı 24 saat boyunca kurumaya bırakın.

 

Kurutma

Öncelikle ip ve keçeleri çıkararak başlayın. Ayakkabıyı oda sıcaklığında yavaş yavaş kurutun. Ayakkabı veya botları doğrudan ısı kaynağına maruz bırakmayın. Aşırı sıcaklık deride kalıcı hasar oluşturabilir ve ayakkabı içerisinde kullanılan yapışkanlara zarar verebilir. Su ile dolmuş veya tamamen ıslanmış ayakkabıyı kurutmak için içerisine gazete kağıdı doldurmanızı öneririz. Ayakkabı kuruyana dek ıslak gazete kağıdını çıkarıp kurusu ile değiştirin.

 

Kondisyonlama                 

Ayakkabı kondisyonlaması yeni deri ayakkabı veya botların ‘alışma’ süresini azaltır e eskimiş ayakkabıları canlandırabilir. Yılda birkaç kez veya gerektikçe Nikwax Conditioner for Leather kullanmanızı öneririz.

Yeni Botlar

Yeni bot veya ayakkabılarınızdan en iyi sonucu alabilmeniz için şu hususları öneriyoruz:

Uyum

Yeni ayakkabınızın uyumu için birkaç gün boyunca içeride giyilmesi gerekir.

Konfor

Yeni botlara ‘alışırken’ bot ile birlikte giyeceğiniz çorapları giymeyi unutmayın.

Süre

Yeni ayakkabınızı alıştırmak için yeterli süreyi tanıyın. Ağır botlar alışmak için daha uzun süre gerektirebilir. Kısa yürüyüşler ile başlayıp mesafeyi giderek uzatın. Bu sayede konfor ve memnuniyetiniz tam olarak sağlanır.

Kondisyon

Eğer bot yumuşak deri ise ve ayağınıza uyduğuna karar verdiyseniz, Nikwax Conditioner for Leather kullanarak yeni botlarınızın alışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Su geçirmezlik

Botlarınızı dışarıda birkaç kez giydikten sonra ve fabrika tarafından sağlanan su iticilik özelliği (DWR) yok olmaya başladığında uygun Nikwax su geçirmezlik bakımını uygulayarak ayakkabınızın ömrünü uzatın.

Nikwax ayakkabı bakım ürünlerini onaylayan markalar şu şekildedir: Alico, Asolo, Burton, Fabiano, Hi-Tec, K-2, Merrell, Morrow, Nike, One Sport, Raichle, Rockport, Salomon, Scarpa, Sympatex, Tecnica, Timberland, Trukke ve W.L Gore

 

Ekipman Bakımı

Tüm Nikwax bakım ürünleri kolay kullanılır, yüksek etkinliğe sahip ve uzun ömürlüdür. Kumaş elyafına yapışan ve soluk alabilir aralıklar bırakan elastik su itici polimer içerir. Elyaf ile birlikte esneyip hareket ederek daha iyi çalışır ve daha uzun ömürlü olur. Nikwax kumaşın görünüşü veya dokunuşunu değiştirmez. Su bazlıdır, çevre dostudur ve yanıcı değildir. Tüm ekipman ve aksesuarlar için idealdir.

Spesifik ürün bilgisi için Ürün Seçiciyi kullanın.

 

Uyku Tulumu Bakımı

Nikwax deterjansız sabunları Tech Wash & Down Wash, su iticilik özelliğine zarar vermeden yıkar ve tulumun şişkinliğini yeniden kazandırmaya yardımcı olur. Nikwax su geçirmezlik ürünleri elyaf ve kumaşa yapışan ve malzemeyi dolduran TX.10 isimli soluyabilir, elastik su itici elastomerden yapılmıştır. Nikwax uygulanan uyku tulumları nemden daha az zarar görür ve daha uzun süre kuru kalır. 

 

Tırmanma Halatı Bakımı

Nikwax Rope Proof tırmanma halatlarında (dinamik ve statik) su emilimini ciddi oranda azaltabilir. UIAA ve üreticinin izin verilebilir sınırları içerisinde güç, çarpma kuvveti, düşme oranları, statik uzama, kaplama açılması ve düğümlenebilirlik özelliklerini korumak konusunda başarılı olduk. 

 

Sentetik Çadır & Tente Bakımı

Nikwax Tech Wash ve su kullanarak çadırı süngerle temizleyin ve kirleri çıkarın (Not: çadırı çamaşır makinesinde yıkamayın). Kir veya sabun artıklarını çıkarmak için çadıra sprey sıkın. Tent & Gear Solar Proof kullanarak su geçirmezlik sağlayın ve zararlı güneş ışınlarından koruyun. 

 

Bez Çadır & Tente Bakımı

Nikwax Tech Wash ve su kullanarak süngerle temizleyin ve kirleri çıkarın (Not: çadırı çamaşır makinesinde yıkamayın). Kir veya sabun artıklarını çıkarmak için çadıra sprey sıkın. Seyreltilmiş Cotton Proof kullanarak su geçirmezlik sağlayın.

 

Sırt Çantası Bakımı

Nikwax Tech Wash ve su kullanarak sırt çantasını süngerle temizleyin ve kirleri çıkarın. Kumaş halen ıslakken Nikwax Tent & Gear SolarProof uygulayarak su geçirmezlik sağlayın.

 

Nikwaxı Onaylayan Markalar

Sizi kuru, sıcak ve konforlu tutan Nikwax ürünlerini ıslak havalarda sergilediği gerçek performans nedeni ile aktif olarak öneren veya onaylayan kişi ve firmaları memnuniyetle karşılıyoruz.

Nikwax kullanımını aftercare için öneren firmalardan bazıları:

(LOGOLAR)

 

Tamamlayıcı Üreticilerden Onaylar

(LOGOLAR)

 

Nikwax Sponsorlukları

Uzun yıllar sonucunda elde edilen tecrübeye dayalı olarak, ürün serimizin performansı hakkında çok önemli geri dönüşler sağladığımız ürün sponsorluğu ile bilgimizi genişlettik,  Bu açıdan bakıldığında sponsorluk teknik gelişimimizin çok önemli bir parçasıdır.

        

Ray Mears

Dünyanın doğada hayatta kalma ve Bushcraft konusunda en önde gelen otoritesi
Ray ve ekibi Woodlore’da doğa hayatının zorluklarına yelken açmadan önce kıyafet, ayakkabı ve ekipmanlarını temizlemek ve sızdırmazlık kazandırmak için Nikwax kullanmakta. Ray sert koşullar altındayken ıslak havada Nikwax ile kuru, sıcak ve konforlu kalacağını biliyor.

 

        

Martin Fear
Global Challenge Yat Yarışı 2004 Teknik ekipman organizatörü 

Martin ve ekibi Global Challenge Yat Yarışında yelkenlilerinin performansını korumak için Nikwax kullanıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde yatları ile yarışırken performans ve başarıları için kuru, sıcak ve konforlu kalmalarının önemi çok büyük.

 

        

Peter Harrison
Sponsorum Nikwax Ltd....

"Bu sezon Nikwaxın sağladığı destek için çok minnettarım. yelken bana çok yardımcı oldu ve hem ülke çapında hem de Carnac Dünya Şampiyonasında pek çok etkinlikte görüldü. Ayrıca  GBR National Topper ekibine seçilmiş olduğumu söylemekten de büyük mutluluk duyuyorum. Bu benim için oldukça heyecan verici ve Olimpik takımında olma hayalime beni bir adım daha yakınlaştırıyor." 

 

Nikwaxa Onay Veren Diğer Markalar:

Red Fox Clothing
A&M Leathers
Carrera Leathers
Eider Skiwear
Lundhags Skomakarna AB
Red Green
Runnarkop Clothing
Summit SA
Trilhas e Rumos
Vander
Black Diamond
Olympia Gloves
Cabelas
PEAK UK
Terra Nova
Aegis Shoes
Blundstone
Danner
Hi-Tec
Loveson
Raichle
TrekSta
Chaco
Lockwoods
Rockfall Workwear

 

Ödüller

Ticarette başarının sırrı odaklanma, yenilik ve hizmet sağlamaktır

Piyasa fırsatlarının belirlenmesi ve hedeflenmesi doğa yürüyüşü, yürüyüş, binicilik, dağcılık, golf, motosikletçilik, balıkçılık ve takım sporları gibi tüm doğa faaliyetlerine hizmet sunan yenilikçi ürünlerine geliştirilmesine yol açmıştır. Nikwax tarihi boyunca aldığı birçok ödül mükemmel ürünleri, iyi hizmeti ve çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğin bir kanıtı olmuştur.

 

2015      

      OutDoor Industry Award 2015 for Nikwax Down Wash Direct in the Sustainable Innovations category

2014

 

  The Queen's Awards For Enterprise: Sustainable Development 2014
2013  

  Outdoors Enthusiast 2013 Awards: Nikwax TX.Direct won 'Best Waterproof'
   

  Walk magazine Reader Awards 2013: Gold award for 'Best Other Walking Product'
   

  Walk magazine Reader Awards 2013: Silver award for 'Best Ethical Walking Brand'
   

  Outdoor Green Innovations Award: 3rd place in Germany/Austria
2011  

  Outdoor Industry Award for exceptional products
   

  OHSAS 18001 Certification
2010  

  Sunday Times Green Award Best Green Companies 2010
   

  Walk magazine Reader Awards 2010: Nikwax wins Gold in 'Other Walking Product'
   

  What Mountain Bike magazine: TX.Direct voted best wash-in
2009  

  SoftShell Proof wins Kauftipp in Outdoor Magazine, Germany/Austria
   

  Green Apple Award Bronze award for Manufacturing
   

  Sunday Times Green Award Best Green Companies 2009
   

  ISO 14001 Environmental Management System Certification
2007  

  ISO 9001 Certification
2004  

 

Queens Award for Enterprise

International Trade 2004

   

 

International Business Awards

Languages for Export 2004

   

 

International Business Awards

High Commended Corporate Exporter of the Year

2003  

 

National Languages for Export

National Award Winner

   

 

National Languages for Export

Regional Award Winner

2000      

 

Millennium Products Award

WaterBased Footwear Range

1999      

 

National Languages for Export

Regional Award Winner

Queens Award for Export Achievement

1998      

 

Outdoor Writers Guild Award

Golden Boot Award

1996      

 

Outdoor Writers Guild Award

Golden Boot Award

Best I Test Award, Norway

Queens Award for Export Achievement

 

1992

     

 

Country Walking and Trail Walker

Award for Innovation - Aqueous Wax